Co trzeba wiedzieć o zmarszczkach na czole?

0 814

Czoło to miejsce, gdzie najszybciej widać oznaki starzenia się skóry. Zmarszczki pojawiają się na nim bardzo szybko i to u obojga płci. I choć zmarszczek na czole nie da się całkowicie wyeliminować, to można skutecznie z nimi walczyć dzięki właściwej pielęgnacji i zabiegom medycyny estetycznej. Pozwala to znacząco zmniejszyć ich widoczność. Jak zatem usunąć zmarszczki na czole i przez lata cieszyć się młodym wyglądem twarzy.

Dlaczego powstają zmarszczki na czole?

Zmarszczki na czole mogą pojawiać się już w bardzo młodym wieku, w okolicy 25 lat. Ma się wtedy do czynienia ze zmarszczkami mimicznymi, które z biegiem czasu przekształcają się w te trwałe i głębokie. Przyczyna bruzd na czole to przede wszystkim zmniejszająca się wraz z wiekiem ilość naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To te substancje odpowiadają za prawidłową budowę skóry i chronią ją przed starzeniem się. Kiedy ich brakuje w organizmie, skóra traci elastyczność, jędrność i rozciągliwość. Skóra na czole, która marszczona jest kilkaset razy dziennie, nie jest już tak rozciągliwa jak w młodym wieku i nie może łatwo powrócić do swojego pierwotnego stanu, przez to pojawiają się na niej stałe i nieestetyczne zmarszczki.

Specjaliści z warszawskiej kliniki Miracki jako przyczyny bruzd na czole wskazują też niezdrowy tryb życia – palenie papierosów, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku, złą dietę, nadużywanie alkoholu, nadmierne wystawianie skóry na promieniowanie UV, stres. Jednocześnie wskazują rozwiązanie problemu zmarszczek na czole. Jest nim laserowy lifting twarzy ClearLift.

Czym jest laserowy lifting twarzy?

Laserowy lifting twarzy to doskonała propozycja dla osób, które o urodę chcą dbać bez wykorzystywania skalpela. Zabieg pozwala osiągnąć takie same efekty, jak przy inwazyjnych procedurach, ale jest bezpieczniejszy, szybszy i nie wymaga czasochłonnej rekonwalescencji. Odmładzanie skóry ClearLift polecane jest pacjentom, którzy potrzebują dogłębnej renowacji i przywrócenia sprężystości. Lifting bez skalpela poradzi sobie ze zmarszczkami na czole, a także w okolicach oczu, szyi, dekoltu. Na te obszary ciała działa laser frakcyjny i nieablacyjny, który wysyła bardzo krótkie impulsy o wysokiej energii, które rewitalizują i odmładzają naskórek. O sposobach usuwania zmarszczek z twarzy więcej można dowiedzieć się na https://klinikamiracki.pl/

Jak wygląda usuwanie zmarszczek na czole laserem?

Procedura Clear Lift nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Zleceniem jest jednak niestosowanie kremów i preparatów zawierających retinoidy, witaminę C i kwasy owocowe oraz unikanie opalania na kilka dni przed laseroterapią. Koniecznie trzeba też odstawić leki uwrażliwiające na światło.

W dniu zabiegu kosmetolog przygotowuje skórę i rozpoczyna właściwą procedurę, która trwa od kilku do kilkunastu minut (maksymalnie pół godziny). W jego trakcie głowica lasera przekładana jest do naskórka, a światło wnika w głębokie struktury, dokonując odmłodzenia. W czasie laseroterapii nie odczuwa się praktycznie żadnego bólu. Po zakończeniu na skórę nakładany jest krem z wysokim filtrem i pacjent może opuścić klinikę. Powtarzanie laserowego liftingu twarzy jest uzależnione od efektów pierwszego zabiegu. W wielu przypadkach jest on wystarczający i zmarszczki na czole stają się całkowicie niewidoczne. Jeśli jednak bruzdy są bardzo głębokie, zalecane jest przeprowadzenie serii zabiegów – o ich ilości decyduje lekarz.

Czy są skutki uboczne laserowego usuwania bruzd z czoła?

Laserowy lifting twarzy na zmarszczki na czole co do zasady nie wywołuje żadnych niepożądanych efektów ubocznych. Rekonwalescencja nie jest konieczna. W niektórych przypadkach mogą jednak wystąpić standardowe objawy działania lasera na skórę. Zalicza się do nich pieczenie, swędzenie uczucie gorąca na skórze. Ustępują one samoczynnie po kilku dniach.

Należy pamiętać, że po zabiegu zalecane jest unikanie opalania i chronienie skóry przed słońcem, zrezygnowanie ze stosowania drażniących i wysuszających kosmetyków, a w zamian za to sięganie po te nawilżające i natłuszczające.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.