Czy da się wykonać korektę powiek bez skalpela?

0 656

Chciałabyś wykonać korektę powiek, ale boisz się interwencji chirurgicznej? Jest na to sposób. Medycyna estetyczna, która w ostatnim czasie zmierza ku metodom coraz mniej inwazyjnym, a zarazem coraz bardziej naturalnym, oferuje wiele nowych rozwiązań także w zakresie plastyki powiek. Jeśli zastanawiasz się, czy korekta powiek bez skalpela jest możliwa, przeczytaj koniecznie ten artykuł!

Plasma, czyli lifting powiek bez skalpela

Ponieważ wiotkość skóry powiek jest jedną z najczęściej pojawiających się oznak upływu czasu, medycyna estetyczna opracowała wiele różnych technik, pozwalających skutecznie pokonać tego typu zmiany. Wśród nich znajduje się także zabieg korekcji powiek PLEXR, oferowany w gabinetach MedBeauty Aesthetic Clinic, bazujący na wykorzystaniu plazmy. Dzięki niej można nie tylko przeprowadzić bezoperacyjny lifting powiek, ale także wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę wokół oczu, a nawet pozbyć się blizn i rozstępów. To bardzo skuteczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób!

Na czym polega korekta powiek PLEXR

Plazma to zjonizowany gaz o równej liczbie dodatnich i ujemnych cząsteczek jonów oraz elektronów. PLEXR to generator, który emituje w milisekundowym impulsie wiązki plazmy. Uwalniająca się z nich w trakcie zabiegu energia jest dostarczana bezpośrednio w głąb skóry, gdzie oddziałuje na wybrane tkanki, prowadząc do ich obkurczenia, a w efekcie eliminacji. Wykonanie zabiegu z pomocą plazmy umożliwia poprawę estetyki powiek górnych oraz rozwiązanie problemu opadania wiotkiej skóry. 

Jak do tego dochodzi? Mechanizm działania plazmy na skórę jest dwojaki. Po pierwsze, trzeba wyjaśnić, że plazma ze względu na swoje właściwości ma zdolność przewodzenia prądu. Dlatego też, kiedy w trakcie korekcji powiek końcówka aplikatora emitującego wiązki plamy zostaje przyłożona do skóry, pomiędzy nią a obszarem zabiegowym pojawia się niewielki i w pełni kontrolowany łuk elektryczny. Dzięki niemu możliwe jest odparowanie (sublimacja) powierzchniowych warstw naskórka, które jest kluczowe w usuwaniu wiotkości skóry. Po drugie, wiązki plazmy przenikają do skóry właściwej i tkanki podskórnej, gdzie wywołują celowy stan zapalny, rozpoczynający naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze. W rezultacie dochodzi do przebudowy uszkodzonych włókien kolagenowych oraz pobudzenia fibroblastów odpowiedzialnych za syntezę nowego kolagenu. Tkanki podskórna zostają odnowione, a powierzchnia skóry zliftingowana!

Efekty liftingu powiek plazmą

Przede wszystkim należy powiedzieć, że korekcja powiek plazmą to bardzo efektywna metoda. Naładowanie elektryczne, które prowadzi do sublimacji naskórka i obkurczenia zwiotczałej skóry, wywołuje efekt “otwarcia oka” poprzez wyraźne podniesienie powiek.  Dodatkowo dochodzi przy tym także do redukcji zmarszczek zlokalizowanych w miejscu objętym terapią.
Efekty liftingu powiek plazmą są bardzo naturalne. Zabieg ani nie wywołuje zmiany rysów twarzy, ani nie przynosi kłopotliwych zmian pozabiegowych – siniaków, blizn, przebarwień. Jedynym śladem takiej korekty powiek może być obrzęk utrzymujący się 3-4 dni od momentu wykonania zabiegu, aczkolwiek jest to mankament nietrwały, który znika w całości.
Aby osiągnąć optymalny efekt należy wykonać serię zabiegów. Ich ilość uzależniona jest od rodzaju i nasilenia zmian, z jakimi pacjent się zgłasza. Generalnie jest to od 1 do 4 zabiegów wykonywanych w comiesięcznych odstępach. Efekty korekty powiek plazmą zostały przebadane klinicznie i uznaje się, że rezultaty tej terapii są stabilne i utrzymują się przez kilka lat. 

Technika mikroplazmy to uniwersalne rozwiązanie

Technologia mikroplazmy jest dedykowana na wiele problemów skórnych. Zaleca się ją osobom, u których wiotkość powiek wynika z naturalnego procesu starzenia się skóry. To sprawdzony sposób, aby pokonać nadmiar skóry powiek górnych, wykonać delikatny lifting okolicy oka, ale również zlikwidować zmarszczki palacza, wiotką skórę kolan i łokci czy na przykład usunąć problem nadmiernego rogowacenia naskórka.
Korekta powiek plazmą może być wykonywana u większości pacjentów. Wyjątkiem są osoby, u których pojawił się stan zapalny lub infekcja, kobiety ciężarne, chorzy na nowotwory i choroby immunologiczne.
To jeden z najskuteczniejszych zabiegów anti-aging, którego główne zalety to relatywnie prosta procedura, nieinwazyjność i, co ważne, wysoka skuteczność.

Zabieg korekty powiek bez skalpela PLEXR dostępny jest w gabinetach Medbeauty Aesthetic Clinic w Warszawie, Świdnicy i Wrocławiu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę: https://drkepa.com/

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.