Dlaczego warto zdecydować się na blefaroplastykę powiek?

0 978

Blefaroplastyka powiek jest dziś jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów odmładzających. Kobiety coraz częściej decydują się na plastykę powiek, ponieważ cienka i delikatna skóra wokół oczu najbardziej odczuwa skutki procesu starzenia się skóry. Pomarszczona, opadająca powieka jest problemem nie tylko natury estetycznej, ale i medycznej, gdyż poza tym, że nie wygląda dobrze, to może ograniczać pole widzenia, znacznie pogarszając komfort życia. Chociaż blefaroplastyka jest bardzo popularna, wciąż u niektórych budzi pewne obawy. A niepotrzebnie! Dlaczego? O tym właśnie rozmawialiśmy z dr. Jarosławem Zielińskim wykonującym korektę powiek w Klinice Melitus w Warszawie.

Blefaroplastyka to zabieg tzw. małej chirurgii

Skalpel, operacja, powikłania, rekonwalescencja mogą budzić negatywne odczucia, to zrozumiałe. Jednak technologia i metody wykorzystywane w dzisiejszej medycynie są tak zaawansowane, że zabiegi stają się coraz mniej inwazyjne, a zarazem coraz bardziej komfortowe dla pacjenta. Tak jest także z blefaroplastyką, którą zalicza się do tzw. małej chirurgii. Co to oznacza? Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, liczba i zakres cięć są zredukowane do wymaganego minimum, a pacjent po leczeniu może od razu wrócić do domu. Korekta powiek trwa nie dłużej niż 2 godziny i jest to zabieg z medycznego punktu widzenia prosty. Niewielkie cięcia zostają przeprowadzone w anatomicznych zgięciach skóry, dzięki czemu noszone przez około 7 dni szwy są niewidoczne, a w kolejnych tygodniach miejsce zabiegowe zrównuje się wyglądem z otaczającą go skórą. Warto także podkreślić, że blefaroplastyka powiek jest zabiegiem w 100% bezpiecznym, a przy tym daje bardzo zadowalające rezultaty.

Tradycyjna blefaroplastyka powiek może zmienić spojrzenie nawet na zawsze

W warszawskiej Klinice Melitus alternatywnym rozwiązaniem na opadającą powiekę jest nowoczesny zabieg Jett Plasma Medical. Chociaż jest to metoda całkowicie nieinwazyjna i bardzo szybka, poleca się ją raczej osobom młodszym, u których widoczne zmiany nie są stosunkowo głębokie. Na bardzo pofałdowaną skórę, znacznie ograniczającą pole widzenia z pewnością większą skuteczność wykaże klasyczna blefaroplastyka. Co więcej – dodaje chirurg plastyk, dr Jarosław Zieliński – znaczącą jej przewagą jest to, że przynosi długotrwałe rezultaty, które utrzymują się do kilkunastu lat, a u niektórych pacjentów pozostają nawet na stałe.

Plastyka powiek ma bardzo dobre opinie pacjentów i specjalistów

Zdecydowana większość pacjentów, u których została wykonana plastyka powieki górnej i/lub dolnej jest zadowolona z efektów zabiegu. Osoby, które poddały się takiemu leczeniu cieszą się odmłodzonym spojrzeniem i zgodnie podkreślają, że korekta przebiegała bezproblemowo, a skóra po niej zagoiła się bardzo szybko. Potwierdzają to również specjaliści. Jak wyjaśnia dr Zieliński, na ogół wszelkie zmiany pozabiegowe ustępują już po upływie 2 tygodni, a po tym czasie pojawia się wyraźna metamorfoza spojrzenia. Efektem blefaroplastyki jest bowiem nie tylko zliftingowanie powiek, ale również redukcja smutnego, zmęczonego wyrazu twarzy i przywrócenie jej młodszego blasku. Konkludując, tradycyjnej korekcie powiek naprawdę warto się poddać! Blefaroplastyka to całkowicie bezpieczne i bardzo skuteczne rozwiązanie dla tych, którzy borykają się z problemem luźno zwisającej, pomarszczonej skóry wokół oczu!

Ile kosztuje korekta powiek górnych i dolnych

Cena blefaroplastyki powiek górnych wynosi około 4500 zł, natomiast koszt korekty powiek dolnych oscyluje wokół 5000 zł. Całkowita cena zabiegu jest w pewnym stopniu uzależniona od miejsca zabiegowego oraz nasilenia występujących zmian, dlatego też dokładniejsze informacje może uzyskać bezpośrednio w gabinecie medycyny estetycznej oferujących plastykę powiek – na przykład w Klinice Melitus, mieszczącej się w Warszawie na Żoliborzu!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.