Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581 Innowacyjna liposukcja wodna | MediArt Clinic, Poznań

Liposukcja wodna

0 1 077

Jedzenie wysokokalorycznych posiłków, słabość do słodyczy, a czasem po prostu uwarunkowania genetyczne powodują, że w określonych partiach ciała zbiera się niepożądana tkanka tłuszczowa. Wiele kobiet żartuje wówczas, że wolałoby, żeby ,,te pączki poszły w piersi, a nie boczki”. Jednak decydowanie o tym, gdzie pojawi się nadprogramowy ,,tłuszczyk” nie należy do kobiety. A przynajmniej nie decydowały o tym do tej pory, bo medycyna estetyczna rozwinęła już się do tego stopnia, że dzięki odpowiednim metodom liposukcji komórki tłuszczowe mogą zostać całkiem usunięte, a następnie przeniesione tam, gdzie pacjenci chcieliby sobie dodać nieco ,,ciała”. 

Czym jest liposukcja wodna?

Stosowana przez ekspertów z Poznania (w MediArt Clinic) Liposukcja wodna wykorzystuje metodę WAL (water-jet assisted liposuction), która powoduje, że komórki tłuszczowe są w delikatny sposób wypłukiwane z organizmu. Do tego celu stosuje się BodyJet Evo, które jest pierwszym na świecie urządzeniem służącym do trwałej redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Proces ten następuje w sposób delikatny i mało inwazyjny – tak, aby komórki tłuszczowe nie zostały uszkodzone i można było je wykorzystać ponownie do lipofillingu (modelowania twarzy lub ciała). Dzięki tej metodzie przeprowadzona może zostać liposukcja ud, brzucha oraz innych partii ciała, a następnie powiększenie piersi czy pośladków.

Liposukcja wodna – czy jest bezpieczna?

Niektóre zabiegi mogą nieść za sobą pewne powikłania, dlatego postanowiliśmy zapytać dra n. med. Jerzego Płaczkowskiego o to, czy stosowana przez niego metoda liposukcji wodnej jest bezpieczna dla pacjentów. „W naszej poznańskiej klinice MediArt Clinic stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów’’ – odpowiada ekspert i dodaje, że „napęd stosowanego przez nas urządzenia jest idealnie dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjentów, a ja – jako lekarz – mam pełną kontrolę nad jego parametrami. Dzięki temu zabieg liposukcji wodnej jest wysoce bezpieczny i skuteczny zarazem. Komórki tłuszczowe zostają uwalniane bez ryzyka uszkodzenia sąsiednich nerwów czy naczyń krwionośnych”. Przejrzeliśmy również – w celu obiektywnego sprawdzenia tej metody liposukcji – opinie na temat zabiegu, które również okazały się pozytywne. „Dzięki Body Jet Evo pozbyłam się tłuszczu z ud, z którym nie mogłam sobie poradzić od lat. Moje nogi wyglądają szczupło, a  skóra jest jędrna i napięta” napisała jedna z pacjentek doktora Płaczkowskiego.

Liposukcja brzucha techniką WAL

Przed przeprowadzeniem liposukcji wodnej niezbędna jest konsultacja wstępna, podczas której specjaliści oceniają stan zdrowia pacjenta oraz zlecają przeprowadzenie dodatkowych badań. Następnie tworzy się dokładny plan leczenia, po którym można przeprowadzić pierwszy zabieg. Liposukcja wodna polega na wprowadzenie pod skórę roztworu wodnego za pomocą kaniuli. Skoncentrowany strumień wody usuwa komórki tłuszczowe z organizmu, nie degradując ich w sposób znaczący, dzięki czemu mogą ponownie posłużyć jako wypełniacz do modelowania twarzy lub ciała. Po zabiegu lekarz umawia się na wizytę kontrolną, podczas której decyduje, czy jest konieczna kontynuacja terapii.

Wskazania do liposukcji Body Jet Evo

Body Jet Evo jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych metod liposukcji stosowanych w medycynie estetycznej. Jest mniej inwazyjna, a okres rekonwalescencji skrócony do minimum i trwa od 7 do 10 dni. Metoda ta jest wskazana dla osób, które:

  • skarżą się na miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • chciałyby wymodelować ciało i twarz,
  • chciałyby powiększyć usta, piersi lub pośladki bezpieczną metodą.

W celu umówienia się na konsultację wstępną w polecanej klinice MediArt Clinic, wystarczy kliknąć tutaj.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.