Mezoterapia. Odzyskaj piękny wygląd!

0 79

Mezoterapia to technika wykorzystująca zastrzyki z witamin, enzymów, hormonów i ekstraktów roślinnych, w celu odmłodzenia i napięcia skóry, a także usunięcia nadmiaru tłuszczu. Michel Pistor, lekarz z Francji, opracował tę technikę w 1952 roku. Pierwotnie była używana do łagodzenia bólu. Od tego czasu zyskała popularność na całym świecie.

Dziś mezoterapia służy do:

-usunięcia niechcianych zmarszczek i bruzd,
-pracy nad skórą – sprawia, że ta staje się napięta,
-rozjaśniania skóry,
-leczenia łysienia.

Technika wykorzystuje bardzo cienkie igły do ​​wykonania serii wstrzyknięć w środkową warstwę (mezodermę) skóry. Ideą mezoterapii jest to, że koryguje podstawowe problemy, takie jak słabe krążenie i stany zapalne, które powodują uszkodzenia skóry.

Nie ma standardowej formuły dla substancji wstrzykiwanych w mezoterapii. Lekarze stosują wiele różnych rozwiązań, m.in.:

-leki na receptę, takie jak rozszerzające naczynia krwionośne i antybiotyki,
-hormony, takie jak kalcytonina i tyroksyna,
-enzymy, takie jak kolagenaza i hialuronidaza,
-ekstrakty ziołowe,
-witaminy i minerały.

Jak działa zabieg mezoterapii?

Podczas każdej sesji specjalista podaje na skórę lek znieczulający. Następnie pacjent otrzymuje serię zastrzyków za pomocą specjalnej, krótkiej igły, którą można przymocować do pistoletu mechanicznego w celu wykonania wielu zastrzyków z rzędu.

Zastrzyki można podawać na różnych głębokościach – od 1 do 4 milimetrów w skórę – w zależności od leczonego stanu.

Prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku sesji mezoterapii, aby uzyskać pożądany efekt. Powinieneś spodziewać się powrotu do lekarza od 3 do 15 razy. Na początku będziesz otrzymywać zastrzyki co 7 do 10 dni. Jeśli Twoja skóra zacznie się poprawiać, zabiegi będą rozciągane w czasie i odbywać się raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc.

Zalety mezoterapii

Rezultaty pojawiają się zwykle po serii sześciu zabiegów i zwiększają się wraz z tworzeniem nowego kolagenu oraz elastyny. Efekty są długotrwałe i utrzymują się około 12 miesięcy. Mezoterapia jako pojedynczy zabieg nie daje trwałych rezultatów i należy ją wykonywać początkowo co 1-2 tygodnie. Poprzez wstrzykiwanie unikalnych koktajli kwasu hialuronowego i witamin, mezoterapia wspomaga produkcję kolagenu i elastyny ​​oraz stymuluje metabolizm skóry, dzięki czemu staje się zdrowsza i bardziej promienna.

Czy korzystanie z mezoterapii wiąże się z jakimś ryzykiem? Jak przy każdym zabiegu mogą pojawić się skutki uboczne.

Zgłoszone skutki uboczne obejmują:

-nudności,
-ból,
-wrażliwość,
-obrzęk,
-swędzenie,
-zaczerwienienie,
-siniaki,
-guzki w miejscu wstrzyknięcia,
-ciemne plamy na skórze,
-wysypkę,
-zakażenie,
-blizny.

Mezoterapia igłowa to poprawa nawilżenia skóry, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz wspomaganie mikrokrążenia. W wyniku tego zabiegu zwiększa się elastyczność i napięcie skóry, dzięki czemu nasze ciało wygląda młodziej. Zabieg mezoterapii igłowej daje szybkie i widoczne efekty rewitalizujące, jednak jest najskuteczniejsza, gdy stanowi serię zabiegów wykonywanych regularnie przez dłuższy okres. Doskonałe nawilżenie, odżywienie i poprawa kondycji skóry to podstawowe efekty przeprowadzenia zabiegów mezoterapii. Skóra staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta, zyskuje zdrowy koloryt. Znikają również zasinienia wokół oczu, a także tworzące się wokół nich obrzęki.

Efekty zabiegu:

-regeneracja i odżywienie skóry,
-spłycenie zmarszczek,
-zniwelowanie cellulitu i rozstępów,
-ujędrnienie skóry.

Wskazania do zabiegu:

-zaczynają być widoczne pierwsze zmarszczki,
-skóra staje się wiotka i mniej elastyczna, pozbawiona blasku,
-pod oczami pojawiają się zasinienia i obrzęki,
-pojawiają się rozstępy na ciele,
-wypadanie włosów.

Interesuje Cię mezoterapia? Zobacz ofertę Medbeauty Aesthetic Clinic Kepa.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.