Pękające naczynka – zabieg zamykania naczynek. Jak je skutecznie usunąć?

0 1 912

Popękane naczynka krwionośne, czy też popularnie nazywane pajączkami, są zmorą wielu osób. Są to rozgałęzione, cienkie i drobne naczynia żylne o poszerzonych ścianach, niestety ,często dosyć widoczne przez skórę. Co je powoduje i jak się ich pozbyć?

Czym są ,,pajączki”?

Pajączki to inaczej teleangiektazje – poszerzone, niewielkie naczynia krwionośne. Są widoczne pod skórą, występują w zgrupowaniach i zwykle mają kolor niebieskawy lub czerwony, lecz nie są wyczuwalne za pomocą dłoni. Nieestetyczne popękane naczynka pojawiają się zwłaszcza na nogach, w szczególności udach, ale również na twarzy. Zazwyczaj to kobiety borykają się z tym problemem, które posiadają cieńszą i delikatniejszą skórę, więc przekrwione naczynka są łatwiej zauważalne. Najczęściej na skórze twarzy pojawiają się przy cerze naczynkowej, w której dochodzi do poszerzania małych naczyń włosowatych. Objawia się to zaczerwienieniem, głównie w okolicach policzków i nosa. Cienkie naczynia na twarzy są widoczne szczególnie pod wpływem słońca, wiatru, mrozu, po spożyciu ostrych potraw i alkoholu oraz po intensywnym wysiłku.

Jak zapobiegać powstawaniu pajączków?

Najlepszym sposobem po zauważeniu skłonności do pękania naczynek jest zapobiegać ich dalszym powstawaniu. Przede wszystkim należy:

  • unikać ekspozycji na słońce
  • zrezygnować z solarium, sauny i gorących kąpieli
  • ograniczyć spożywanie alkoholu
  • w przypadku nadwagi lub otyłości postarać się schudnąć
  • regularnie uprawiać sport
  • ograniczyć chodzenie na wysokich obcasach oraz w obcisłych ubraniach
  • pamiętać, aby siedząc nie zakładać nogi na nogę

Co zrobić, jeśli problem pękających naczynek już się pojawił, a sieć drobnych pajączków zajmuje już sporą powierzchnię naszych nóg oraz pojawiły się nawet na twarzy?

Jak pozbyć się popękanych naczynek? – zabieg zamykania naczynek

Najczęściej zalecane są środki farmakologiczne, jak leki z diosminą, witaminą C i rutyną, które mają pomóc w zwiększeniu napięcia naczyń żylnych. Jednak nie zawsze ich skuteczność jest zadowalająca, zazwyczaj chronią one strukturę żył, ale nie poprawiają stanu tych pajączków, które są w stopniu zaawansowanym. Warto wtedy zastanowić się nad bardziej radykalnymi środkami, w szczególności, kiedy problem pękających naczynek jest coraz bardziej widoczny i staje się powodem poważnych kompleksów. Gabinety medycyny estetycznej oferują zabieg pomagający zamknąć naczynka krwionośne.

Usuwanie naczynek – VeinWave

Zabieg zamykający pęknięte naczynka krwionośne wykonywany jest za pomocą innowacyjnego urządzenia VeinWave, którego działanie bazuje na procesie termo-koagulacji. Przez mikroskopijną igłę zostaje podawana w obszar problematycznych naczyń krwionośnych  kontrolowana dawka wysokiej częstotliwości (RF), która podgrzewa słabe, uszkodzone lub rozszerzone naczynka i doprowadza do ich zamknięcia.

Efekty zabiegu zamykania

Proces usuwania pajączków daje natychmiastowe rezultaty redukcji pękniętych naczyń krwionośnych zarówno na nogach, udach, dłoniach, ramionach. Bez obawy można zastosować zabieg z użyciem VeinWave na twarzy, ponieważ nie powoduje ryzyka powstania blizn lub przebarwień. Jak podkreślają lekarze z MediArt Instytutu w Poznaniu, przy odpowiedniej pielęgnacji i dbaniu o skórę, można na stałe pożegnać się z problemem nieestetycznych pajączków.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.