Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581 Proteza zębowa - szybko! | Stomatologia Borowski Starachowice

Perfekcyjna proteza zębowa – warunek idealnego samopoczucia

0 1 228

Atrakcyjny wygląd zębów poprawia prezencję i poziom samooceny. Są to z kolei cechy, które ułatwiają porozumiewanie się z innymi ludźmi oraz umożliwiają satysfakcjonujące relacje z nimi. Zniszczone uzębienie nie musi być czynnikiem warunkującym pogorszenie stosunków z otoczeniem i nastroju, ale konieczne jest szybkie podjęcie leczenia. Tym bardziej, że współczesna protetyka posiada nadzwyczajne narzędzia do stworzenia nowego uśmiechu, nieodbiegającego jakością i wyglądem od naturalnego uzębienia. Najważniejsze jest jednak znalezienie nowocześnie wyposażonego gabinetu stomatologicznego i podjęcie decyzji o terapii. Obecnie doświadczeni eksperci protetyki w błyskawiczny sposób radzą sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi przypadkami zniszczonych i nieestetycznych zębów. W sytuacji braków w uzębieniu polecaną metodą jest wstawienie perfekcyjnie wykonanej protezy zębowej. Dobrze więc najpierw sprawdzić szczegóły efektywnego leczenia.

Proteza zębowa – dla kogo?

Noszenie protezy zębowej może być bardzo komfortowe. Za sprawą nowoczesnych technologii tego rodzaju odbudowy protetyczne są mistrzowsko dopasowane do indywidualnych cech niemal każdej szczęki. Takim sprzętem, gotowym do szybkiego wykonania różnych rodzajów protez zębowych, dysponuje m.in. starachowickie Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski. Proteza zębowa jest dedykowana wszystkim tym, którzy borykają się z problemem braku kilku lub wszystkich zębów. To dlatego, że są protezy częściowe i całkowite. Ważne, żeby dobrać metodę leczenia, najlepszą jaka jest możliwa, oraz idealnie skrojoną na miarę własnych potrzeb.

Protezy zębowe – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów protez zębowych. Ze względu na ich sposób przylegania, a także powierzchnię, protezy dzielimy na stałe, ruchome, nakładowe (overdenture), częściowe oraz całkowite. Jedną z najczęściej stosowanych we współczesnej protetyce jest proteza szkieletowa. To odbudowa, która opiera się na własnych zębach, dzięki czemu nie osiada, a gryzienie i żucie jest zbliżone do fizjologicznego. Istotną zaletą protezy szkieletowej jest również jej wytrzymałość, z racji swojej metalowej i zarazem lekkiej konstrukcji. Innym rodzajem odbudowy protetycznej jest z kolei proteza hybrydowa, która odznacza się wyjątkowo naturalną prezencją i nowoczesnością wykonania. Jest przeznaczona dla pacjentów, którzy poszukują maksymalnego komfortu oraz fenomenalnego wyglądu. Proteza hybrydowa jest umieszczana na implantach i osadzona na belce tytanowej, na której znajdują się specjalne licówki, powstałe w oparciu o technologię CAD/CAM. Ponadto, zdarza się, że protezy są także acetalowe, czyli półelastyczne z acetalu, oraz akronowe, wykonane z acronu.

Proteza na implantach – co warto wiedzieć?

Niewątpliwie dobrze zdawać sobie sprawę z tego, że założenie protezy na implantach poprzedza przeprowadzenie niezbędnych badań klinicznych, tomografii komputerowej oraz testów ogólnomedycznych. Wszczepienie implantów wiąże się także z okresem oczekiwania na zrośnięcie się ich z kością pacjenta. Proces ten nazywany jest osteointegracją i trwa od dwóch do sześciu miesięcy. W tym czasie uśmiech uzupełniany jest protezą tymczasową, określaną też natychmiastową i z reguły jest to proteza akrylowa.

Ile kosztuje proteza zębowa?

Trudno określić jednoznacznie, jaka jest całkowita cena wykonania tego rodzaju odbudowy protetycznej, ponieważ to, ile kosztuje proteza zębowa zależy od ilości wizyt u lekarza, materiału, z jakiego jest wykonana i czy jest umieszczana na implantach. Cena za pojedynczą protezę akrylową wynosi około 600-1200 zł. Jeśli chodzi o koszt protezy szkieletowej, to trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1200-3000 zł. W przypadku protezy nakładkowej, inaczej nazywanej overdenture, cena oscyluje w granicach 1500-3500 zł. Natomiast protezy umieszczane na implantach wiążą się z dodatkowym kosztem około 2500 zł za każdy wszczepiony implant.

Więcej o rodzajach protez zębowych dowiesz się w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.