Poznaj sekret długich i gęstych rzęs, spod których będziesz rzucać zalotne spojrzenia!

0 1 355

Każdy z nas ma rzęsy, z tym że jedni szczycą się ich naturalnie gęstym wachlarzem, natomiast inni niestety nie zaszaleją z rzucaniem zalotnych spojrzeń spod efektownej oprawy oczu – ponieważ takiej nie posiadają. Jednak nic straconego!

Istnieją na szczęście proste i naturalne sposoby, które skutecznie odżywią rzęsy i dodadzą im znacznej objętości, a tym samym upragnionego wdzięku. Nie zapominajmy, że z biologicznego punktu widzenia długość rzęs także ma znaczenie, ponieważ im są dłuższe, tym lepiej chronią oko przed kurzem, brudem czy niewielkimi owadami.

Na jednej górnej powiece u dorosłego człowieka znajduje się od 120 do 250 rzęs o długości od 8 do 12 mm. Jak widać, rozstrzał gęstości i długości jest dość spory i podobnie jak w przypadku włosów na głowie, zależy od wielu czynników, w tym również genetycznych.

Tylko nie martwcie się na zapas, jeśli należycie do tej części populacji, która rzęsami nie zachwyca. Nie do końca jest tak, że jeśli nasi rodzice mają słabe rzęsy, które po nich odziedziczyliśmy, to jesteśmy skazani na takie do końca życia.

Rzęsy, tak jak włosy na głowie, przy odpowiedniej pielęgnacji i diecie stają się zdrowsze i mocniejsze, a tym samym bardziej gęste i dłuższe. Zanim jednak rozpoczniemy proces regenerujący, to warto, żebyśmy sobie zdali sprawę z tego, co najbardziej szkodzi rzęsom i czego należy unikać i to najlepiej już od dzisiaj.

Co osłabia rzęsy?

Czynnikami wpływającymi najbardziej szkodliwie na rzęsy są:

 • zła dieta, uboga w niezbędne dla zdrowia włosów witaminy i makroelementy
 • nieodpowiednia pielęgnacja

Stosowanie zalotki w przypadku słabych rzęs powoduje ich większe osłabienie i zniszczenie, nie wspominając już o urządzeniach termicznych. Pomimo uzyskania za ich pomocą zadowalających efektów (jedynie chwilowych), to w ostatecznym rozrachunku rzęsy staną się jeszcze rzadsze, krótsze i słabsze.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że u osób ze zdrowymi i ładnymi rzęsami proces ich porostu oraz wypadania jest inny niż u osób z mniej efektowną oprawą oczu. Długie i gęste rzęsy charakteryzują się szybkim tempem wzrostu i powolnym wpadaniem, natomiast rzadkie i krótkie rzęsy rosną powoli i wypadają nawet do dwóch razy szybciej. I to tutaj trzeba szukać rozwiązania problemu.

A wszystko jest tak naprawdę do opanowania i wyregulowania. Za pomocą diety i specjalnych preparatów możemy skutecznie stymulować fazy wzrost i wypadania rzęs, a tym samym ich wygląd.

Regeneracja od wewnątrz

Zdrowe włosy, a tym samym rzęsy w dużej mierze biorą się ze zdrowej i zbilansowanej diety lub ewentualnej suplementacji w odpowiednie witaminy i minerały – szczególnie biotyny (np. Biotebal), która jest niezbędna dla prawidłowego porostu włosów. Chcąc mieć zdrowe rzęsy, musimy również zadbać o dostarczenie organizmowi także innych makroelementów, takich jak:

 • witamina A
 • witamina B
 • witamina C
 • witamina E
 • selen
 • cynk
 • miedź
 • żelazo
 • nienasycone kwasy tłuszczowe (Omega 3 i Omega 6)

Serum i regenerum do rzęs

Kolejnym orężem w walce o piękne i gęste rzęsy są specjalne preparaty, takie jak serum Long 4 Lashes, które przyspiesza wzrost rzęs i wydłuża fazę ich życia, dzięki czemu po skończonej kuracji są one znacznie grubsze, gęstsze, dłuższe i mocniejsze.

Do intensywnej pielęgnacji świetnie nadaje się również Regenerum do rzęs i brwi, które odżywia cebulki włosów, pogrubia ich strukturę oraz przeciwdziała szybkiemu i nadmiernemu wypadaniu.

Kuracja przeprowadzona za pomocą powyższych preparatów oraz zbilansowana dieta i suplementacja są w stanie w całkiem naturalny sposób wzmocnić, zagęścić i wydłużyć nasze rzęsy. A uzyskane efekty są trwałe, nie tak jak w przypadku sztucznie doklejanych rzęs, które wcale nie wpływają pozytywnie na stan i zdrowie naszej naturalnej oprawy oczu, a po 4 tygodniach od zabiegu kosmetycznego są w równie opłakanym stanie (albo gorszym), niż na początku.

Dbajmy o nasze rzęsy w sposób naturalny, bo naprawdę warto. Odwdzięczą się nam swoim pięknem płynącym ze zdrowia i witalności.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.