Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/stylowa-kobieta.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581 Stres i przemęczenie mają wpływ na wygląd Twojej skóry!

Stres i przemęczenie – poznaj ich wpływ na wygląd Twojej skóry!

0 1 500

Przewlekły stres i zmęczenie mogą odbić się nie tylko na naszej psychice, ale też skórze twarzy, która najczęściej traci w ten sposób swój promienny koloryt i szybciej się starzeje. Jak tego uniknąć?

Skutki stresu na skórze

Szybkie tempo życia, brak odpowiedniej dawki snu i przewlekły stres kumulują się w naszym organizmie nawet latami i w sposób dotkliwy atakują różne jego części. Stres i przemęczenie nie pozostają też bez wpływu na naszą skórę, która zmienia się w suchą, wrażliwą, pozbawioną blasku i promiennego wyglądu. Stres zwiększa skłonności skóry do zaczerwienień, swędzenia, plam oraz łuszczenia się. Przewlekły stres sprawia też, że skóra staje blada i dużo szybciej pojawiają się na niej oznaki starzenia.

Stres i przemęczenie – objawy na skórze

Narażanie naszej skóry na tak niekorzystne warunki, jakimi są stres i zmęczenie, a do tego bardzo często krótki sen, duża ilość godzin spędzonych przed komputerem, nadużywanie kawy lub alkoholu oraz palenie papierosów, może sprawić, że skóra stanie się sucha i ziemista, skąd droga do zmarszczek i innych efektów starzenia się skóry jest bardzo krótka. Jeżeli zaobserwowaliśmy u siebie szarość skóry, tendencje do niedoskonałości, stałe uczucie dyskomfortu i ściągnięcia naskórka, to znak, że nasza skóra wyczerpała już swoje zasoby energetyczne i musimy jej pomóc bronić się przed przemęczeniem.

Przewlekły stres i przemęczenie organizmu a rodzaje skóry

Ciągłe zmęczenie i stres są odpowiedzialne nie tylko za pojawiające się na skórze dojrzałej zmarszczki, ale też też obrzęki czy nieestetyczne sińce pod oczami. W związku z tym, że skóra ulega znacznemu przesuszeniu, uszkodzeniu mogą ulec również kruche i delikatne naczynia krwionośne. Stres nie sprzyja też kondycji skóry mieszanej, która pod wpływem działania tak wielu niekorzystnych czynników może z łatwością przemienić się w skórę tłustą, a nawet trądzikową. Ciągłe zmęczenie i częsty kontakt z sytuacjami stresującymi może sprawić, że skóra sucha będzie się przesuszać jeszcze szybciej, podczas gdy przetłuszczanie u skóry tłustej nabierze na sile, bowiem praca gruczołów łojowych staje się wtedy jeszcze bardziej aktywna. Przy skórze wrażliwej, atopowej czy trądzikowej możemy mieć natomiast do czynienia z zaostrzeniem się zmian zapalnych.

Jak zniwelować szkodliwy wpływ stresu na wygląd skóry?

Jeżeli zależy nam na tym, by przywrócić skórze dawną kondycję i promienny wygląd, powinniśmy przede wszystkim zmienić swój tryb życia – mniej pracować, więcej odpoczywać, a do tego w miarę możliwości unikać stresujących sytuacji i przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu. Warto też zacząć prowadzić zbilansowaną dietę, w której znajdzie się bardzo duża ilość substancji odżywczych, witamin, minerałów oraz naturalnych antyoksydantów, które będą przeciwdziałać wolnym rodnikom, a tym samym szybkiemu starzeniu się skóry.

Pielęgnacja przemęczonej i zestresowanej skóry – kosmetyki antystresowe

Podczas codziennej pielęgnacji skóry, na której widoczne są objawy stresu i zmęczenia, powinniśmy skupić się na dostarczeniu jak największej ilości substancji, które wzmocnią jej naturalną barierę ochronną. Trzeba zaznaczyć, że osłabiona warstwa ochronna skóry sprzyja działaniu wolnych rodników w organizmie oraz wnikaniu w skórę szkodliwych substancji, które odpowiadają za jej przesuszanie, nadwrażliwość i szybkie starzenie. Przy zestresowanej skórze powinniśmy zadbać, aby stosowane przez nas kosmetyki zawierały odpowiednie substancje odżywcze i antyoksydanty.
Stosowany przez nas krem do twarzy powinien być bogaty w lipidy, które wygładzają, zmiękczają i uelastyczniają skórę oraz substancje natłuszczające, takie jak np. masło Shea, które jest naturalnym źródłem witamin A i E. Warto też szukać preparatów z zawartością witaminy C, która pobudza syntezę kolagenu i wykazuje działanie rozjaśniające skórę, a tym samym poprawiające jej koloryt. W naszych kosmetykach nie powinno też zabraknąć makroelementów, które pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie każdej komórki skóry i dzięki którym skóra stanie się odżywiona, dotleniona i po prostu zdrowsza. Do codziennego oczyszczania skóry należy natomiast stosować łagodne w działaniu preparaty, które nie naruszą jej delikatnego płaszcza hydrolipidowego. Przy skórze tłustej i mieszanej doskonale sprawdzi się regularne wykonywanie peelingów skóry, które usuną martwy naskórek, pobudzą jej mikrokrążenie i sprawią, że nabierze ona promiennego wyglądu.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.