Szybki sposób na odmłodzenie twarzy? Bezinwazyjny lifting twarzy ultradźwiękami!

0 3 457

Współcześnie istnieje wiele różnych technik odmładzania skóry twarzy. Zmarszczki i problem wiotkiej skóry możemy postarać się zredukować przy pomocy dostępnych preparatów pielęgnacyjnych, zabiegów kosmetycznych czy terapii z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli jednak zależy nam na wysokiej skuteczności w odmładzaniu twarzy, warto rozważyć wykonanie jednego z zabiegów medycyny estetycznej. W szczególności, że wiele gabinetów oferuje dziś małoinwazyjne, bezpieczne i praktyczne bezbolesne zabiegi odmładzające. Do takich należy m.in. lifting twarzy bez skalpela Ultraformer III, wykorzystujący nowoczesną technologię ultradźwiękową HIFU. Jakie są jego największe zalety i jakich efektów możemy się spodziewać po bezinwazyjnym liftingu twarzy?

Ultradźwięki na twarz, czyli bezinwazyjny lifting twarzy

Największą zaletą zastosowania ultradźwięków na twarz jest mało inwazyjny przebieg zabiegu, który nie naraża pacjenta na szereg niepożądanych skutków ubocznych oraz uciążliwy i długi okres rekonwalescencji. Zabieg odbywa się bez użycia skalpela czy innych narzędzi medycznych, które mogłyby przerwać barierę skórną i spowodować powstanie szpecących blizn. Bezinwazyjny przebieg zabiegu automatycznie skraca też okres dochodzenia do siebie – pacjent może wrócić do codziennych obowiązków już następnego dnia po wykonanym zabiegu.

Zabieg ultradźwiękami – jakich efektów możemy się spodziewać?

Zabieg przy pomocy ultradźwięków i innowacyjnej technologii HIFU pozwala osiągnąć porównywalne efekty do klasycznego liftingu twarzy, jednak bez potrzeby wykonywania nacięć na skórze. Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwięków urządzenie Ultraformer jest w stanie zapewnić widoczną redukcję zmarszczek i ujędrnienie skóry twarzy, uniesienie brwi, poprawę wyglądu żuchwy i redukcję podwójnego podbródka. W odróżnieniu od tradycyjnej operacji plastycznej, zabieg na twarz ultradźwiękami poprawia też ogólny koloryt cery, przywracając jej promienny i odświeżony wygląd. Metoda Ultraformer III została jednak dostosowana nie tylko do przeprowadzania liftingu na twarzy, lecz także w obrębie całego ciała, np. na brzuchu, udach, ramionach czy szyi, pozwalając na kompleksową poprawę całego naszego wyglądu.

Technologia HIFU – na czym polega jej działanie?

HIFU to technologia wykorzystująca działanie wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, która selektywnie podgrzewa tkankę skórną. W wyniku wibracji fal ultradźwiękowych zwiększeniu ulega aktywność komórek skóry, które zostają pobudzone do regeneracji i zwiększonej produkcji kolagenu (zapewniającego skórze prawidłową jędrność). Podczas zabiegu lekarz kontroluje głębokość działania fal, co pozwala na precyzyjne obkurczenie tkanek zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach. Jak przyznają eksperci z kliniki Melitus w Warszawie, która specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów technologią HIFU, procedura zabiegowa nie wywołuje uciążliwych dolegliwości bólowych, a nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu dodatkowo redukuje zastosowany wcześniej krem znieczulający.

HIFU lifting – efekty

Zabieg przynosi widoczne i długotrwałe efekty poprawy wyglądu skóry. Pozytywne zmiany w strukturze twarzy można zauważyć już po pierwszym wykonanym zabiegu, a dodatkowo efekty te będą się umacniać wraz z upływem czasu.

Więcej informacji na temat metody Ultraformer oraz ceny zabiegów z wykorzystaniem technologii HIFU znajdziesz na stronie:

http://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/ultraformer-iii/

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.