Wypadające włosy – problem każdego z nas

0 792

Włosy na szczotce lub ubraniach to zmora niemal każdego z nas. Skóra głowy w ten sposób oczyszcza się, ale gdy wypadających włosów jest za dużo, należy zastanowić się nad przyczyną. A jest ich wiele:

  • zła dieta,
  • stres,
  • choroby i związane z nimi leczenie,
  • ciąża,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • czynniki zewnętrzne, np. zanieczyszczone środowisko.

Jak widać nie na wszystko mamy wpływ, możemy stosować specjalne szampony i odżywki, lecz rzadko dają satysfakcjonujące efekty. Gdy na naszej głowie tworzą się plamy bez włosów lub zakola, należy sięgnąć po radę specjalistów. Zapytaliśmy ekspertów z MediArt Clinic w Poznaniu co zrobić, aby zatrzymać czas i znów mieć bujne włosy na głowie. Nowoczesna technologia proponuje nam zabieg Smart Graft, czyli przeszczep włosów.

Smart Graft

To zaawansowana technologia, która doskonale radzi sobie z zagęszczaniem włosów oraz przywracaniem ich tam, gdzie ich nie ma. Zabieg jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek. Polega na pobraniu z tyłu głowy mikroprzeszczepów, które następnie są przeszczepiane w obszary objęte łysieniem lub wypadaniem włosów. Taka metoda sprawia, że blizna po pobraniu materiału jest niewidoczna. To pozwala Pacjentom czuć się komfortowo po zabiegu. Inne, tradycyjne metody przeszczepiania włosów niestety pozostawiały nieestetyczne blizny. Bardzo ważną informację o Smart Graft jest to, że lekarz podczas zabiegu nie operuje skalpelem. Ma za to do dyspozycji dwie igły, które nie pozwolą mu na ingerencję w skórę głowy głębiej niż na 1 milimetr. To zapewnia Pacjentom bezpieczeństwo oraz poczucie, że są w dobrych rękach. Co więcej, przed rozpoczęciem operacji lekarz podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu Pacjent może nawet się odprężyć. Zabieg trwa maksymalnie 6 godzin.

Na jakie efekty można liczyć po zabiegu Smart Graft?

Sposób, w jaki są pozyskiwane przeszczepy do zabiegu, sprawia, że ich żywotność wzrasta do 98%. To z kolei oznacza, że jest duże prawdopodobieństwo, że efekty będą bardzo szybkie. Należy jednak wziąć pod uwagę własne predyspozycje, w tym przypadku to, jak szybko rosną nam włosy. U większość Pacjentów pierwsze efekty widać już po kilku tygodniach od zabiegu. Smart Graft ratuje nie tylko skórę głowy, lecz także przywraca owłosienie brwiom oraz klatce piersiowej. To szczególnie istotne dla osób, które straciły włosy w wyniku chemioterapii.

Czy zabieg wymaga rekonwalescencji?

Po zabiegu można od razu wrócić do domu, jednak należy przestrzegać zaleceń lekarza. Są dopasowane odpowiednio do rodzaju terapii. Nie zmienia to jednak faktu, że zabieg jest wyjątkowo mało inwazyjny. Gdy włosy osiągną już oczekiwaną gęstość, można nosić zarówno długie, jak i krótkie włosy. Między innymi dlatego nie ma przeciwwskazań, aby na zabieg zgłosili się mężczyźni.

Koszt terapii Smart Graft

Spytaliśmy lekarzy z MediArt Clinic również o cenę terapii. Otóż jest ona omawiana z Pacjentem indywidualnie, ponieważ zależy od wielkości leczonego obszaru oraz ilość sesji zabiegowych. Efekty widać już po jednej, lecz specjaliści zalecają przeprowadzenie kilku. Warto uświadomić sobie, że zabieg Smart Graft przywraca włosy na długie lata, więc jest dużo bardziej opłacalnym wydatkiem niż comiesięczne kupowanie specyfików na porost włosów.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o Smart Graft lub skonsultować się ze specjalistą, odwiedź stronę internetową MediArt Clinic w Poznaniu: https://mediartclinic.pl/urzadzenia-hi-tech/smart-graft/

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.