Znajdź idealne buty zimowe

1 2 717

Zima to czas, gdy warunki atmosferyczne powodują wzmożoną zachorowalność na grypę i przeziębienie. Dlatego wtedy szczególnie musimy chronić nasze organizmy. Nawet najlepiej dobrana suplementacja nie przyniesie żadnych skutków jeśli doprowadzimy do wychłodzenia ciała. Dowiedz się jak dobrać idealne buty zimowe.

Buty na zimę muszą spełniać szereg kryteriów. Muszą być ciepłe, nieprzemakalne, wygodne, ale także dobrze wyglądać. Kolejność tych priorytetów zależy od indywidualnych preferencji. Co nie zmienia faktu, że nawet najładniejsze buty na zimę nie będą nosić się komfortowo jeśli przy pierwszym kontakcie z deszczem lub śniegiem nasze stopy będą mokre. Tę część ciała bardzo łatwo można odmrozić.

Dopasowane buty zimowe

Szukając butów zimowych damskich należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby, to jaki styl życia prowadzimy i ile czasu będziemy w nich spędzać. U osób, które na co dzień dużo chodzą, mogą nie sprawdzić się buty na wysokim i wąskim obcasie, ale jeśli codziennie poruszamy się samochodem, a chodzimy tylko między budynkami i parkingami, to takie buty mogą być dobrym wyborem. Bez względu na model buty zimowe powinny być przede wszystkim wygodne. Często spędzamy w nich większość dnia i tak jak w innych porach roku zależy nam na komforcie. Trudno to ocenić w trakcie pierwszej przymiarki. Dlatego już w sklepie warto założyć obydwa nowe buty i przejść się w nich w miarę możliwości. Aby określić jak układa się w nich stopa w trakcie ruchu.

W ten sposób zmniejszymy ryzyko kupna nietrafionego modelu lub rozmiaru. Wybierając go warto kierować się stylem życia jaki prowadzimy i dress codem jaki obowiązuje w pracy. Całe szczęście dzisiaj można znaleźć całą gamę ciepłych butów na zimę, które jednocześnie wyglądają elegancko i pasują do bardzo formalnych stylizacji. Osoby, które na co dzień nie mają tak wymagającego dress codu i relatywnie dużo czasu spędzają na zewnątrz lub dużo chodzą mogą postawić na modele sportowe, które są ciepłe i nieprzemakalne, ale także wygodne dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu.

Główną cechą jaką powinny mieć buty zimowe jest nieprzemakalność. Niezależnie od tego ile czasu przebywamy na zewnątrz. Buty nawet z najgrubszego, wielowarstwowego materiału nie spełnią swojego zadania jeśli nasiąkną wodą. Dzisiejsza technologia obuwnicza dostarcza szeregu rozwiązań, które sprawiają, że buty stają się wodoodporne. Skórę można zaimpregnować środkami konserwującymi, które utworzą na jej powierzchni nieprzemakalną warstwę. Równie skuteczne są materiały syntetyczne posiadające wodoodporną membranę.

Zima to czas, gdy niebezpiecznie rośnie liczba złamań i skręceń kostek. Warto pamiętać o tym już na etapie kupowania butów. Ponieważ ich przyczepność do podłoża na śniegu i lodzie jest kluczowa. Z miejsca powinniśmy dyskwalifikować modele z gładkimi podeszwami, które ślizgają się nawet na niewielkiej ilości śniegu. Buty zimowe powinny mieć wyraźnie wytłoczony bieżnik. Osoby pracujące na zewnątrz lub pokonujące codziennie duże odległości powinny zainwestować w buty trekkingowe, które mają wielowarstwowową podeszwę.

Kwestią, którą warto wziąć pod uwagę jest ciężar butów. Im więcej warstw kolejnych materiałów, tym większa waga. Dlatego noszenie takich butów jest pewnym wysiłkiem. Wyjątkiem są jedynie śniegowce, które są wykonane z lekkich materiałów.

Wybór odpowiednich butów zimowych ma duży wpływ nie tylko na komfort chodzenia w zimie, ale także naszą odpornść na infekcje. Dlatego wybierając je należy kierować się swoimi potrzebami.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. klarka mówi

    Jakie piekne buciki!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.